Loading color scheme

Bądź eko z MPEC-em

Działalność przedsiębiorstwa ciepłowniczego postrzegana jest głównie przez pryzmat ciepłej wody w kranach i kaloryferach, rachunków za ogrzewanie i charakterystycznego komina. W istocie misją miejskiej spółki ciepłowniczej jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców Łomży w zakresie energii cieplnej.

Na przestrzeni ponad 40 lat naszego istnienia wybudowaliśmy około 80 km sieci ciepłowniczej, która doprowadza ciepło do waszych domów oraz lokali użytkowych. Sieć zasilana jest z jednego scentralizowanego źródła wytwarzania ciepła, którym jest systematycznie modernizowana Ciepłownia Miejska. Została ona uruchomiona w 1979 roku. Od tamtej pory stale inwestujemy w rozwiązania, których efektem jest energooszczędność i automatyzacja oraz zapewnienie ciągłości dostaw.

Kluczową inwestycją dla naszej działalności w kwestii ekologii było wybudowanie w 2019 roku w Ciepłowni Miejskiej kotła wodnego wykorzystującego w procesie wytwarzania ciepła paliwo biomasowe. W nowej instalacji została zastosowana technologia oczyszczania spalin z zanieczyszczeń pyłowych w elektrofiltrze i dodatkowo odzyskuje się ciepło z gorących spalin, co jest dużą oszczędnością.  Ograniczenie ilości dotychczas spalanego miału węglowego istotnie wpłynęło na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń pyłowo - gazowych wprowadzanych do powietrza. Zorganizowany, efektywny i kontrolowany proces wytwarzania ciepła to czystsze powietrze dla mieszkańców naszego regionu.

Zrealizowana inwestycja ograniczyła zużycie węgla o ok. 50 % w 2020 roku.  Jednak nie poprzestajemy na tym – naszym celem jest ograniczenie maksymalnej ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza. Realizujemy już kolejną inwestycję, która doprowadzi  do ograniczenia zanieczyszczeń w 85 %.

Bd eco z MPECem

 

Zmieniamy się dla Was, dlatego podejmujemy szereg działań, aby być bliżej naszych Odbiorców.

Nasza obecność w mediach społecznościowych pozwoli na wspólne bycie na bieżąco  z innowacjami, które wdrażamy, aby działać efektywnie i ekologicznie.

 

„BądŹ eko z MPEC-em”

Zapraszamy do udziału w akcji, która ma na celu promowanie ekologicznej postawy. Aby wziąć udział w akcji wystarczy polubić naszego FB: www.facebook.com/mpeclomza oraz pod plakatem konkursowym napisać komentarz: „Jestem eko z MPEC-em”.

Dla pierwszych 100 osób przygotowaliśmy nagrody!

Będą to krzaki ozdobne z donicami – w sam raz na dekoracje Państwa balkonów.

Zapraszamy do udziału w akcji oraz pięknego rozpoczęcia wiosny!

 

Regulamin Konkursu