K06. MPEC ODP.

 

TYTUŁ lub treść WYPOWIEDZI KOMENTARZ  MPEC 

 Autor: jarekducha (213.220.119.---)
Data:   22-10-12 02:42

źródło: www.4lomza.pl forum w dziale POLITYKA

..........................................


MPEC Lomza to Spolka w 100% zalezna od Wladz Miasta. Wladze Miasta wybierane sa przez mieszkancow Lomzy , czyli wspolnote.
Wspólnota ta, w swoim imieniu i na własną odpowiedzialność, zaspokaja swoje potrzeby, dba o podstawowe dla niej interesy, gospodaruje własnym majątkiem i finansami. Mieszkańcy tworzący lokalną społeczność są odpowiedzialni za ten obszar naszej planety.
Wspólnota samorządowa, zgodnie z Konstytucja RP to ogół mieszkańców jednostek zasadniczego podziału terytorialnego. Mówimy o wspólnocie lokalnej (w Polsce będzie to gmina i powiat), wspólnocie regionalnej (w Polsce będzie to województwo). Każdy z nas jest jednocześnie członkiem wspólnoty lokalnej i regionalnej.
"Członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować w drodze referendum o sprawach dotyczących tej wspólnoty" – tak głosi Konstytucja RP. Ta wspolnota przy odpowiednim zorganizowaniu moze zrobic bardzo wiele.
Referendum gminne jest najwyzszym organem stanowiacym gminy. Przedmiotem referendum gminnego moze byc kazda sprawa wazna dla gminy, ktorej zalatwienie lezy w kompetencji jej organow.Pan pracuje dla dobra wspolnoty mieszkancow.
Pana wypowiedz umieszczona na str http://mpec.lom.pl/o-firmie/prasa/komentarze/124-komentarz-jak-mpec-3
Cyt: MPEC NIE JEST INSTYTUCJA POMOCY SPOLECZNEJ.
Moja opinia: Przykro mi jest , ze nie jest Pan wrazliwy na krzywde ludzka. Dbalosc tylko o wlasno kieszen moze doprowadzic pewnego dnia do rewolucji, wojny domowej, w naszym kraju i wowczas te piekne wille budowane przez lata, moga zamienic sie w zgliszcza. Spoleczenstwo moze tego nie wytrzymac. Zebym nie byl golo slownym w tym co pisze poddaje analizie protokol j.n.Protokół nr 21/12 z dnia 15 maja 2012 r z posiedzenia Rady Miasta . Analiza funkcjonowania MPEC oraz stan realizacji planu zaopatrzenia miasta w ciepło.
1. 1. Cyt: Michalak – ŁSM stwierdził, że nikt nie kwestionuje prawidłowości działania zarządu spółki dla dobra spółki, tylko jest jedno pytanie, dla kogo jest ta spółka? Czy spółka jest dla spółki, żeby zarabiać pieniądze, czy spółka jest dlatego, żeby mieszkańcy w mieście płacili mniej za ciepło. Jeżeli w przeciągu 6 lat koszty wzrastają o 50 %, jeżeli w przeciągu 5 lat płace wzrastają o 25 %, to dla dobra spółki, dla funkcjonowania firmy jest do dobrze, ale nie dla odbiorców tych, którzy mają zapłacić za ciepło. Czy spółka ma na tym korzystać, że modernizuje, czy inwestuje, czy odbiorcy. Nie ma nic przeciwko temu, pracownicy mogą zarabiać jeszcze więcej, tylko kto powinien ponosić korzyści z funkcjonowania firmy, spółka, czy my miasto.
Rowniez:
2. Cyt: Marian Mielcarek - Prezes Zarządu MPEC uzupełniając wyjaśnił, że można wyłączyć jeden kocioł z eksploatacji i pozostałe wystarczą na zabezpieczenie tej masy, która jest. Przy niskich temperaturach pracują tylko 3 kotły.
Moja opinia:
Jezeli Spolka nie jest nastawiona na rozwoj po co czekac do 2016 roku i tworzyc zbedne koszty amortyzacji i obciazac nimi mieszkancow . Zlikwidowac srodek trwaly juz dzis . Czy mam rozumiec ze przez wszystkie te lata Spolka pracowala na 3 kotlach i tworzyla zbedne koszty zaangazowane.3. Cyt: Zbigniew Lipski poprosił o zaprotokołowanie swojej wypowiedzi. Stwierdził, że na posiedzeniu dzisiejszej Komisji Gospodarki Komunalnej nie będzie zabierał głosu z uwagi na to, że w sprawie funkcjonowania miejskiego przedsiębiorstwa komunalnego, złożył interpelację do Prezydenta Czerniawskiego. Pan Prezydent zobowiązał się do odpowiedzi na piśmie, ponieważ do dzisiaj nie otrzymał tej odpowiedzi, nie będzie zabierał głosu w sprawie funkcjonowania MPEC.Reprezentant mieszkancow nie zabiera glosu z uwagi j.w. Czego nie wiedza Mieszkancy Lomzy
Ponadto:
4. Raport opisowy 2009 r str 8
- Łomżynska Społdzielnia Mieszkaniowa , cena 45,61 zl/GJ
- Spółdzielnia Mieszkaniowa Perespektywa, cena 45,60 zl/GJ
- Miejskie Przedsiebiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, cena 46,32 zl.GJ
- Pozostali, ilosc odebrana cena 41,92 zl/GJ
Moja opinia:
Policjanci jako czlonkowie wspolnoty a zamieszkujacy w zasobach MPGK i M rowniez powinni wiedziec dlaczego placili wiecej za energie cieplno , choc ich bloki znajduja sie na tej same ulicy co bloki spodzielni mieszkaniowej.
5. Sytuacja w Kampanii Weglowej. Prognozy Banku Swiatowego sprawdzaja sie. Problemy ze sprzedażą węgla, kandydaci na miejsca wiceprezesów, którzy złożyli rezygnacje - głównie te tematy związane z Kompanią Węglową są teraz dyskutowane w środowisku górniczym. Związkowcy wiedzą bowiem, że w przyszłym roku energetyka będzie wywierać silną presję na obniżkę cen węgla, którego na przykopalnianych zwałach KW zalega ok. 4 mln ton.
6. Przypominam o standaryzacji uslug zgodnie z Prawem Energetycznym , gdyz obnizenie temperatury cieplej wody nawet o 1 % , to jest jakis zysk dla Spolki a strata dla odbiorcy.……………………………. Tu na tym portalu, nie forum, Mieszkancy Lomzy oczekuja artykulu od Zarzadu MPEC, od Prezesow Spodzielni Mieszkaniowych, od Dyrektora MPGKi M rzeczowej opinii, wykazania slabych i silnych stron na temat prywatyzacj Spolki MPEC.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

MPEC jest przede wszystkim spółką prawa handlowego. Całość wypowiedzi w tym wątku interesująca. Praktyczne zastosowanie niebawem uwidoczni proces  prywatyzacji MPEC sp. z o.o. w Białymstoku.

Stwierdzenie: „MPEC nie jest instytucją pomocy społecznej”  dotyczyło wypowiedzi autora z dnia 09 września 2012 r. o treści  jn:

„2.Alarmujący raport UNICEF: Polskie dzieci żyją w biedzie

Milion polskich dzieci żyje w ubóstwie, 1,3 mln - nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju - alarmuje UNICEF. Ta międzynarodowa organizacja opublikowała właśnie raport o ubóstwie wśród najmłodszych w krajach rozwiniętych. Polska w głównym rankingu znalazła się na 24. miejscu, wyprzedzając jedynie pięć krajów - między innymi Bułgarię i Rumunię. Co piąte dziecko w Polsce (20,9 proc.) nie może liczyć na spełnienie wszelkich potrzeb, zapewniających prawidłowy rozwój. Ewa Falkowska z UNICEF tłumaczy, że w tym badaniu ustalono takich potrzeb 14. O problemie świadczy już niemożność zagwarantowania którychkolwiek dwóch z tej listy. Chodzi nie tylko o rzeczy, które są niezbędne do przeżycia, jak posiłek, ubranie czy buty, ale także inne sfery życia dziecka, na które ubóstwo ma ogromny wpływ - dodaje Falkowska. Są wśród nich między innymi dostęp do internetu, spokojne miejsce do odrabiania lekcji, możliwość wyjazdu na wycieczki czy świętowania urodzin.”

 

Dalszą część wypowiedzi w tym wątku i podpieranie jej fragmentami protokół nr 21/12 z dnia 15 maja 2012 roku, pozostawiam bez komentarza.

 

Ad.4. Podane ceny są to średnie ceny obejmujące całość zasobów wymienionych mieszkaniowych  odbiorców.  Co do cen w poszczególnych blokach (budynkach wielorodzinnych) moglibyśmy się wypowiedzieć znając ich adresy. Rzecz jasna, że nie na forum publicznym.

Przy okazji przypominamy wypowiedź autora z dnia 03 sierpnia 2012 w której stwierdził że „W LOMZY 54.22 ZL TO CENA Z ROKU 2010 PLUS PODWYZKA OBECNA”. Prosimy o wskazanie dokumentu lub źródła pochodzenia tej informacji  z którego ta cena wynika, bo wg danych autora cena w roku 2010 jest co najmniej wyższa o 17% w przypadku spółdzielni i MPGKiM oraz 29% w przypadku odbiorców pozostałych niż była w 2009 roku.

Przypominamy, że ceny stawek i opłat w Taryfie dla ciepła w 2010 roku były niższe o 0,5% w stosunku do Taryfy dla ciepła z 2009 roku. Oczekujemy wyjaśnienia w tej kwestii.

Jaka jest rzeczywista opłata z ogrzewanie w poszczególnych blokach w tym w poszczególnych lokalach mieszkalnych znają tylko zarządcy tych bloków i właściciele lokali.

Zasady rozliczeń za ciepło.

Ad.5. Całkowita zgoda.

 

Ad. 6. Wszystkie umowy z odbiorcami ciepła określają (standaryzują) parametry czynnika grzewczego. W przypadku MPEC od co najmniej 12 lat. Żadna nowość.

 

Prywatyzacja jest domeną właściciela Spółki. MPEC w tej zakładce "Wypowiedzi internautow" nie będzie komentował żadnych wypowiedzi dotyczących prywatyzacji.

 

 

Przepraszam, ze nie cytujemy całości wypowiedzi. Wątki osobiste i emocjonalne pomijamy.

MPEC ODP.

 Autor: paplik (---.elomza.pl)
Data:   22-10-12 07:07

źródło: www.4lomza.pl forum w dziale POLITYKA

Spółka komunalna istnieje przede wszystkim po to by zaspokajać potrzeby socjalno-bytowe większości mieszkańców, których nie stać by było na zakup tych usług po cenach ustalonych wg komercyjnych zasad. Żadna spólka komunalna nie powinna być nastawiona na osiąganie jak największego zysku, bo działa na rzecz społeczności a nie dla biznesu.

Żadna z  Taryf dla Ciepła nie zakłada i nie zakładała zysku na sprzedaży ciepła. Nikt, żadna instytucja, samorząd czy ktokolwiek nie dopłaca do działalności MPEC.

W Łomży w okresie ostatnich 10 lat tylko raz (w 2010 roku) Spółka osiagnęła dodatni wynik finansowy na działalności podstawowej (sprzedaży ciepła).

MPEC ODP.

 Autor: szeptem.do.rozumu (---.lomza.vectranet.pl)
Data:   22-10-12 08:25

źródło: www.4lomza.pl forum w dziale POLITYKA

............................... po drugie żal mi ciebie, bo masz złudzenia co do bezinteresowności włodarzy spółki. otwórz szerzej szare komórki i spróbuj spojrzeć na prywatyzację przez pryzmat bardziej osobisty poszczególnych osób. większe zyski (czytaj większy haracz płacony przez odbiorców) to lepsza zachęta dla tzw. inwestora. prywatyzacja to wielka kasa dla załogi ale największa dla zarządu. na dłuższa metę większość z nich poleci na zielona trawkę lub na emeryturki ale co wyrwą to ich. teraz nie pora na obniżanie kosztów. im gorzej tym łatwiej forsować prywatyzację. zwróć uwagę na logikę zdarzeń, w tym kierunek zmian w radzie nadzorczej. tu coraz mniej ludzi z łomży. nawet na zaduszki tu nie będą przyjeżdżać. "obiektywnie" zaordynują prywatyzację a "ciemny ludek" i tak za wszystko zapłaci.

 Prywatyzacja jest domeną właściciela Spółki. MPEC w tej zakładce "Wypowiedzi internautow" nie będzie komentował żadnych wypowiedzi dotyczących prywatyzacji.

 MPEC ODP.

Autor: tabasco (212.160.172.---)
Data:   22-10-12 11:45

źródło: www.4lomza.pl forum w dziale POLITYKA

.......................................

Ponadto można się spodziewac że po sprzedaży MPEC jego nowy właściciel będzie podnosił ceny , bo dlaczego nie skoro odbiorcy nie mają alternatywy ?
I o tym trzeba mówic, bo za błędnie podjęte decyzje będziemy płacic my mieszkańcy, a nie decydenci !!!
...........................................

 jw.